Menu górne Zasady Zasady Mechanika Frakcje i postacie

Po wszelkie najświeższe wieści dotyczące Fortu zapraszamy na naszą platformę social media: FORT - Konwent RPG. Tam też błyskawicznie uzyskacie odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące imprezy!

Dodany 22 maja 2018 przez ...


Zagraniczne wojaże i inne przeszkadzajki nie stanowią już problemu, Fort może z całą mocą ruszać do akcji.

Zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń na kontynuację postaci i frakcje. Proces zgłaszania pozostaje w niezmienionej formie, wszystkie szczegóły zawarte są w INSTRUKCJI.

W tym roku nad mailem fabularnym czuwa Domo (aka. niezrównany VeeFi Ruter).


Szczegóły fabuły zaczną pojawiać się w kwietniu, kiedy będziemy mieli obraz sytuacji po zapoznaniu się z nadesłanymi frakcjami i kontynuacjami.

Dodany 22 luty 2017 przez Ryan


http://larpfort.pl/upload/zaitnr5.jpg

Naszym pierwszym postanowieniem noworocznym jest zamknięcie zaległych spraw z roku 2016.

Piąte wydanie Die Reinsfeld Zeit, zawierające podsumowanie co ważniejszych i co barwniejszych wątków z minionej edycji gry.

Dodany 05 styczeń 2017 przez Ryan


http://i64.tinypic.com/5nk9p1.png

Prosto spod prasy drukarskiej, jeszcze pachnące tuszem: pierwsze wydanie Die Reinsfeld Zeit! Najświeższe informacje z Reinsfeld i okolic!

Wydanie drugie już w drodze! A w nim: kontynuacja tematu straży miejskiej, o prawach i obowiązkach inkwizycji względem panów ziemskich, o przybyciu kapłana Mananna do miasta, z cyklu Dalekie Krainy – Kislev, oraz wiele więcej!


Dodany 16 marzec 2016 przez Ryan


WSTĘP FABULARNY jest już dostępny. Klikajcie i czytajcie!

Jednocześnie startuje zgłaszanie frakcji. Niezbędnych informacji szukajcie w wątku na FORUM.

Dodany 07 luty 2016 przez Ryan


http://larpfort.pl/upload/steamland.jpgZapraszamy wszystkich do nowo otwartego sklepu stacjonarnego naszego sponsora, który możecie odnaleźć w Krakowie przy ulicy Dietla 64! Czeka Was tam moc steampunkowych atrakcji! Nie zwlekajcie!

Więcej informacji szukajcie pod linkiem: Steamland.

Dodany 18 sierpień 2015 przez Ryan


upload/fort-2015-dziekujemy.pngXI edycja Fortu dobiegła końca. Rodziła się w trudach i nierzadko cierpieniach, ale okazała się dziecięciem wcale udanym, o czym świadczą Wasze – graczy – opinie, którymi się z nami dzielicie.

Na tegorocznej edycji bawiło się niemal 250 osób, dystansując bezlitośnie zeszłoroczny rekord 190 uczestników. Dziękujemy za tak liczne przybycie i liczymy, że w przyszłym roku weźmiecie znajomych i ponownie podbijemy frekwencję!

Inicjatywa, jaką jest stworzenie wydarzenia na miarę Fortu, wymaga pracy i poświęcenie dużej liczby osób. Całość tworzona jest w wolontariacie, a jedyną naszą nagrodą jest możliwość kupienia sobie koszulki z nickiem na plecach, co byłoby dobrym żartem, gdyby nie to, że jest prawdą : ).

W tym roku mogliście bawić się na Forcie dzięki:


Fabuła:
Łukasz ‘Havock’ Błaszczyk, Witold Gwoźdź, Alicja ‘Astella’ Połynkiewicz, Przemysław ‘Błecht’ Blecharz;


Mechanika:
Łukasz ‘Havock’ Błaszczyk, Michał ‘Samalai’ Ladra, Kamil ‘Bua’ Buchalik, Łukasz ‘Jax’ Jackaiewicz, Przemysław ‘Błecht’ Blecharz;


Plastuchy:
Patrycja ‘Ostoya’ Ostojska, Bożena Szmytkiewicz, Adrian ‘Ryan’ Sładek;


Kontakt z Graczami:
Magdalena ‘Maniek’ Korniluk, Adrian ‘Ryan’ Sładek;


Sponsorzy:
Randy Gołombek, Tomasz ‘Prezes’ Prudel;


Patronat:
Oliwia Michalik, Dominik ‘Domo’ Bażyński;


Budowniczy:
Andrzej ‘Tatrok’ Klehr, Przemysław Janetta, Wojtek Wojcierowski, Andrzej ‘Franc’ Piecowski;


Gościnne Punkty Programu:
Marcin ‘Kosma’ Szewczyk, Krzysztof Korczyński, Katarzyna Ryrych, Roger Gołombek

Obsada Karczmy:
Aleksander ‘Olo’ Nurkowski, Aleksandra Nurkowska, Elżbieta Osuch, Agata Śliwińska, Wiktor Łyżwa, Wojtek Smajdor;


Grupa eventowa:
Tomasz ‘Prezes’ Prudel, Danuta ‘Zbychu’ Wojaczek, Julia ‘Nyuu’ Karwecka, Maja Ignalska, Julia Lipiec, Anna ‘Panda’ Orzechowska, Przemek ‘Przemo’ Fingas, Krzysztof ‘Beru’ Beer, Katarzyna ‘Kunia’ Kuśka, Paweł ‘Kwiat’ Kwiatoń, Bartosz Milej, Maciek Wojciechowski, Witold Bornikowski, Oliwia Michalik, Dominika Kosidło, Mateusz Jurczyk;

Inne:
Marcin ‘Jorg’ Jurków, Marceli ‘Mancel’ Pietyra, Radosław ‘Chorzo’ Chorzępa, Tobiasz Nowak, Piotr ‘Kiciak’ Kot, Michał ‘Zirgin’ Stolecki, Bartosz 'Bart' Michalczyk, Marcin ‘Bombastus’ Tomasiewicz, Szymon ‘Gaston’ Koperwas;


MG:
Łukasz ‘Havock’ Błaszczyk, Michał ‘Samalai’ Ladra, Kamil ‘Bua’ Buchalik, Marcin ‘Jorg’ Jurków, Witold Gwoźdź, Randy Gołombek, Patrycja ‘Ostoya’ Ostojska;

BN:
Magdalena ‘Maniek’ Korniluk, Adrian ‘Ryan’ Sładek, Przemysław ‘Błecht’ Blecharz, Łukasz ‘Jax’ Jackaiewicz, Oliwia Michalik, Anna Jura, Radosław ‘Chorzo’ Chorzępa, Tobiasz Nowak, Dominik ‘Domo’ Bażyński, Aleksander ‘Olo’ Nurkowski, Piotr ‘Kiciak’ Kot.


Podziękowania należą się takżę wszystkim graczom, którzy pomimo tego, że zapłacili pełną składkę za udział w konwencie gotowi byli pomagać w jego organizacji w jakiejkolwiek materii.

Lista ta jest w swej naturze w sposób oczywisty niedoskonała. Wiele wymienionych na niej osób robiło dalece więcej niż kwestie, w których zostały wspomniane. Nie powstrzymujcie się zatem by ich chwalić, albowiem zasłużyli!

Jeśli zaś ktoś czuje się pominięty, niech wybaczy, nie było w tym złej woli, jedynie niedopatrzenie, które może się zdarzyć w tak znacznym przedsięwzięciu, gdzie pomoc świadczona jest w sposób nieformalny. Upominających się niezwłocznie dopiszę.


Raz jeszcze dzięki wszystkim i do zobaczenia na Forcie 2016!

Dodany 17 lipiec 2015 przez Ryan


Podręczniki Alchemii, Zaklęć i objawień, Inżynierii, Kowalstwa run oraz Zielarstwa można już znaleźć w dziale MECHANIKA.

Dodany 21 czerwiec 2015 przez Ryan


W zakładce PLAN IMPREZY pojawiła się rozpiska tegorocznych atrakcji Fortu~!


Dodany 18 czerwiec 2015 przez Ryan


W tym roku zmianie ulega proces nabywania koszulek fortowych. Nie zamawia się ich już bezpośrednio u orgów, tylko za pomocą specjalnie skonstruowanego sklepu internetowego!

Taka forma daje zdecydowanie większą elastyczność dystrybucji koszulek. Poza wzorem tegorocznym możecie nabyć niemal wszystkie wzory z lat poprzednich! Ponadto oferta wzbogacona zostaje o gadżety sygnowane logiem fortu. Jakie? Przekonajcie się sami!

FORT na CupSell.pl

Dodany 17 czerwiec 2015 przez Ryan


W zakładce gra główna czeka na Was wstęp fabularny tegorocznej edycji!

Dodany 13 czerwiec 2015 przez Ryan


Organizatorzy "Larp FORT" zapraszają na pierwszą edycję zaprzyjaźnionego konwentu "Dixie Land", który odbędzie się w Krakowie.


http://larpfort.pl/upload/dixiland-plakat.png


Więcej informacji znajdziecie tutaj


Dodany 20 maj 2015 przez Havock


Cennik i szczegóły przedpłat tegorocznej edycji konwentu są już dostępne w dziale Informacje.Dodany 21 kwiecień 2015 przez Ryan


Zajrzyjcie do działu Mechanika, aby zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi do mechaniki tegorocznej gry terenowej.


Dodany 24 marzec 2015 przez Ryan


Chociaż niektórzy tracili już nadzieję, w końcu jest! Relacja z Fortu 2014! Wyłożona z całą potęgą dziennikarskiego kunsztu i rzetelności w Fortoidzie!

Całość, w przyjaznym czytelnikowi rozmiarze, można zobaczyć TUTAJ!


Dodany 23 listopad 2014 przez Ryan


Przygotowania do przyszłorocznego Fortu już się zaczęły i mamy dla was jedną nowość.

Powstał nowy e-mail: fabula@larpfort.pl

W tym roku chcemy abyście to Wy pomogli nam ulepszyć fabułę i przez to stworzyć wam więcej wątków. Na ten mail do 31 marca 23:59 przyjmować będziemy od was zgłoszenia grup/organizacji/gildii/etc.

Grupy, które istniały już w zeszłym roku nadal muszą się zgłosić!

Jeżeli macie ze znajomymi pomysł na taką grupę piszcie do nas na ten e-mail.

Informacje które będą nam potrzebne to:
- Nazwa grupy.
- Liczebność.
- Kto (z imienia i nazwiska).
- Jaki jest cel grupy.
- Opis grupy (kim jesteście, skąd się wzięliście i wszelkie inne informacje które wyjaśnią nam o co chodzi).
- Czy potrzebna jest lokacja (namiot/domek/inne - ilość lokacji jest oczywiście limitowana, więc lepiej pomyślcie o zbudowaniu własnej).

Uwaga! Fakt zgłoszenia grupy nie oznacza, że znajdzie się na nią miejsce w grze! Rezerwujemy sobie możliwość odmówienia wprowadzenia do gry grupy jeżeli uznamy ją za nieodpowiednią.


Dodany 19 październik 2014 przez Havock


W dziale PLAN IMPREZY pojawiła się właśnie szczegółowa rozpiska atrakcji tegorocznego Fortu!


Dodany 24 czerwiec 2014 przez Ryan


Dziesiąta edycja Fortu to specjalna okazja, zatem i program będzie specjalny! W drugi dzień konwentu (czwartek, 03.07) o godzinie 19:00 mamy przyjemność zaprosić was na koncert! Wieczór umilą nam zespoły Netherfell i Othalan.


http://larpfort.pl/upload/othalan-logo.png
http://larpfort.pl/upload/netherfell-logo.pngDodany 20 czerwiec 2014 przez Ryan


W dziale Mechanika dostępne są już tegoroczne wersje podręczników Alchemii, zielarstwa i piekielnych specyfików oraz Czarów i objawień kapłańskich. Miłej lektury!


Dodany 29 kwiecień 2014 przez Havock


W dziale Frakcje i Postacie pojawiła się właśnie lista tegorocznych postaci premiowanych. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!


Dodany 22 kwiecień 2014 przez Ryan


Nie samym LARP-em Fort żyje. Podróż od jednego piwka do kolejnego uprzyjemnią Wam liczne punkty programu, które odbędą się w czasie konwentowej części imprezy. Poniższa rozpiska to w tej chwili jeszcze wersja BETA, zatem pewne szczegóły mogą ulec zmianie w toku dzielących nas od Fortu miesięcy.

TUTAJ KLIKNIJ~!


Dodany 08 kwiecień 2014 przez Ryan


Do sponsorów Fortu dołączyła bardzo ciekawa firma, zwąca się Ecola, a zajmująca się sprzedażą dawnych gier z różnych epok i kultur. Na samym konwencie będziecie mogli zapoznać się z ich ciekawym asortymentem, wziąć udział w turnieju dawnych gier z nagrodami, a także wysłuchać prelekcji o związku gier tradycyjnych z popkulturą!


./upload/ecola-logo.pngDodany 08 kwiecień 2014 przez Ryan

Zajrzyjcie do działu MECHANIKA, aby zapoznać się ze szczegółami zasad tegorocznej gry głównej. Jeśli zaś chcecie tylko zaznajomić się z ogólnym kształtem zmian względem poprzedniej wersji, to sprawdźcie temat na FORUM.


Dodany 07 kwiecień 2014 przez Ryan

Do samej imprezy już tylko trzy miesiące, trzeba by zatem pochwalić się tegorocznym plakatem!

https://lh6.googleusercontent.com/-Mf7haovF3qY/Uz1Oc7My5PI/AAAAAAAADV0/lUM92eTMPdI/w398-h563-no/fortowy+kokzzzz.png


Kolejne informacje już wkrótce. W pierwszej kolejności otrzymacie nową poprawioną mechanikę, a niedługo później pojawi się lista postaci premiowanych!

Śledźcie stronę i fanpage na facebooku.Dodany 03 kwiecień 2014 przez Ryan

I oto jest, oficjalny termin tegorocznej edycji konwentu! Wzorem lat poprzednich zapraszamy Was do Czyżowic w pierwszym tygodniu lipca, a konkretnie w dniach 2-6 lipca.

https://lh5.googleusercontent.com/-bU__zCckdtM/UvJjjDhmP6I/AAAAAAAADUo/AY3yK684X9I/w500-h167-no/282958_163059227203023_756133399_n.png


Już niedługo więcej informacji. Śledźcie stronę i fanpage na facebooku.

Dodany 05 luty 2014 przez Ryan

Towarzysze z Larpowni podejmują się organizacji zimówki warhammerowej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Wszystkie niezbędne szczegóły dostępne tutaj.

http://i0.wp.com/larpownia.pl/wp-content/uploads/2013/12/swartzhafen3.png

Dodany 22 grudzień 2013 przez Ryan

Dopiero co pierwsze śniegi straszą za oknem, a prace nad FORTem 2014 już trwają. Ze wstępnymi efektami tych prac można zapoznać się na forum (klik), gdzie Maska prezentuje pokrótce istotne zmiany, które dotkną klas postaci w fortowej mechanice. Czytajcie i komentujcie.

Dodany 07 grudzień 2013 przez Ryan

Z zadowoleniem zawiadamiamy, że ekipa FORTu podjęła pełną współpracę z krakowskim serwisem Larpownia.pl. Wymiana doświadczeń i wzajemna pomoc z pewnością zaowocują w jakości organizowanych imprez, z oczywistymi korzyściami dla graczy.


http://i2.wp.com/larpownia.pl/wp-content/uploads/2012/01/wiedzbar021.png

Dodany 05 grudzień 2013 przez Ryan

Proponujemy koszulki w cenie 35 zł! Damskie i męskie w rozmiarach od S do XXL.
Więcej o rozmiarach tutaj.

http://www.larpfort.pl/upload/koszulka2013.jpg http://www.larpfort.pl/upload/koszulka2013fort.jpgJak w roku poprzednim ilość koszulek do zakupienia podczas trwania konwentu będzie mocno ograniczona - gorąco zapraszamy do przedpłat.

Boisz się, że nie będzie Twojego rozmiaru? Kup już, dziś i odbierz na konwencie Fort swój własny egzemplarz! A co jeśli się nie pojawisz? Nie martw się, za dodatkową opłatą wyślemy ją do Ciebie.

Jedyne co należy zrobić, to przelać podana kwotę na numer konta fortowego przedstawiciela dostępne tutaj i podać w tytule swoje imię i nazwisko wraz z preferowanym rozmiarem.

Przedpłaty będą przyjmowane jedynie do 24 czerwca!
Dodany 12 czerwiec 2013 przez Sanath

Na stronie planu konwentu został zamieszczony kompletny plan imprezy. Zapraszamy do zapoznania się z punktami programu.
Dodany 10 czerwiec 2013 przez Sanath

Na stronie planu konwentu została zamieszczona lista prelekcji, konkursów i innych atrakcji prezentowanych podczas tegorocznego FORT'u.
Dodany 15 maj 2013 przez Sanath

Otwieramy system przedpłat za wejściówki na Fort 2013.
Więcej w dziale informacje
Dodany 5 maj 2013 przez Sanath

Co tam w Reinsfeld słychać
czyli sprawy bieżące okiem sąsiedzkim, miejscowym i zamiejscowymPanie miły, ja w samym Reinsfeld to tylko na dni targowe bywam i z pszenicą do młyna jeżdżę, ale to i tak widziałem niemało, a słyszeć to słyszało się jeszcze więcej. Tam to gusła, chodzące trupy, obcy z najdalszych krain, sługusy chaosu, niesprawiedliwość, bieda i ucisk. No ale do młyna to bliżej nie ma. A trzeba wam wiedzieć, że mam całe dziesięć łanów zasianej pszenicy, to nie będzie babka staruszka na żarnach pod chatą mieliła, bo to ani nie wypada, ani się nie opłaca. Piekarz to daje dziesięć szylingów za dobrze wypchany wór mąki bez chroboków. Synka chcemy do dużego miasta wysłać po nauki na skrybę, coby przyniósł dumę ojcu, to każdy miedziak liczym. Alem stracił wątek. O Reinsfeld pytaliście. No to trzeba wam wiedzieć, że od czasu kiedy lat temu cztery skradziono świętą i bezcenną relikwię, zaczęło się źle dziać. Sam nigdy nie widziałem, ale mówili we wsi, że to pięknie zdobny młot był, w którym skryto drzazgę z oręża co sam Sigmar swoją świętą dłonią trzymał! Taki skarb, panie, taki skarb... pewno jakby to we wsi był, to plony dziesięć razy do roku byśmy zbierali! No ale w Reinsfeld to pozwolili, żeby go ukradli, jakie bezbożniki i chaosie pomioty, psie syny. Tfu! Żeby to by im synale za baby bez ziemi się pożenili! No i zara potem moc złego spadła na miasto, to chyba musiało całe Imperium huczeć, jak trupy za sprawą jakiego czarnoksiężnika zaczęły z ziemi wyłazić i z martwych wstawać, no i one trupy to wysiekli mieszkańców i miasto wzięli. Co myśmy się we wsi stracha najedli, panie, drzwi tośmy mieli przez rok oryglowane, gromnica to wszędzie cięgiem się paliła, nawet na pole strach było wyleźć. Tfu, tfu, tfu! No i potem to już poszło z górki, chaosy, orki, demony, diobły nie wiadomo jakie licha jeszcze. Do młyna to trzeba było dwa dni drogi dalej jeździć! Ale teraz to tylko lepiej będzie, bo już nawet u nas we wsi chodzą słuchy, że ciągnie tam pątnicza grupa, której przewodzi szlachetny choć ubogi mąż. Starka mówiła, że mioł on wielkie dobra, moc wsi pod swoim berłem, a oddał to wszystko kościołowi Sigmara i poświęcił się modlitwie do pana naszego za odkupienie grzechów wszelakich skurwysynów. Ponoć już słychać ich kazania, że strata relikiwiji najbardziej była wstrętna Sigmarowi, ze wszystkich wstrętów co się w Reinsfeld wydarzyły. Błogosławią tych, którzy pomagają w zbożnym dziele, ofiarują wikt i schronienie w swoich szeregach potrzebującym. Starka i Starzyk mówią, że mają rację ci oni, pątnicy – koniec dla nas wszystkich jest blisko, jeśli nie przebłagamy Sigmara. Czym jesteśmy, jeśli nasz obrońca co młot dzierżył, nie będzie patrzył na nas łaskawie? Tfu, panie drogi. Mam nadzieję, że u nas we wsi się zatrzymają, bo to dobry omen dla zbiorów i dziecka się mądrzejsze rodzą. Nie, żebym narzekał na synalka, co ma na skrybę iść albo na zbiory, co też bogate. Ja tam, panie dobrodzieju, myślę, że to wina onych kurew co tam siedzą, Cyganek, co ważąc krew dziecków szukają odpowiedzi na pytania o przyszłość, a przede wszystkim to te zaplute Bretońce! Wszak zawżdy od zawsze wiadomo, że wszystko, co złe, to przez kurwy, magów i Bretonię!====================Słońce powoli niknęło za obrysem riensfeldzkich lasów. Po drugiej stronie nieboskłonu majaczyły już blade sylwetki wschodzących księżyców. Duchota gorącego dnia ustępowała leniwie przyjemnemu wieczornemu chłodowi, a co bardziej towarzyscy mieszkańcy miasta siedzieli w karczmie zajęci plotkami, śpiewami i trwonieniem ciężko zarobionych szylingów.
Do stołu w rogu sali, zaraz obok szynku dosiadł się z kuflem piwa wysoki niesympatycznie wyglądający mężczyzna w średnim wieku. Pomimo iż pojawił się bez słowa przywitania, dwóch zajmujących już miejsca amatorów trunków alkoholowych skinęło mu głowami na powitanie, nie przerywając konwersacji.
- ... i tak powiem! – uniósł się szczerbaty Kislevita, który praktykował już chyba każdy zawód świata, obecnie reinsfeldzki kopidół i pomocnik grabarza – Połowę służb tych ochroniarskich to bym zwolnił w piździet! Połowę żołdaków i tę straż miejską wyje...
- Ivan! Przymknij no pyska, bo od jakiego wojaka zaraz po ostatnich zębach dostaniesz – uciszył go siadający właśnie naprzeciw nieogolony mężczyzna z twarzą przeciętnego miastowego chama – a nazjeżdżało się tego zbrojnego tałatajstwa tutaj w cholerę jasną ostatnio.
Trzeci siedzący przy stole mężczyzna, sto dwadzieścia kilogramów solidnie pijącego karczmarza, rozejrzał się po zapełnionej jak co wieczór karczmie. Zwyczajowo większość miejsc zajmowali tutejsi, ale tłoczno było ostatnimi czasy od noszących oręż obcych. Odchrząknął ciężko, pociągnął głęboki łyk piwa z kufla i zwrócił wzrok na brodatego.
- Ano nazjeżdżało się – powiedział z uśmiechem – ale przynajmniej zarobić dają. Nie to, co te miejscowe gołodupce. Jest tak Inga, czy nie jest tak ?- powiedział głośno do siedzącej nieopodal na kolanach któregoś z przyjezdnych wojów kobiety ubranej w barwną sukienkę uwydatniającą jej wdzięki.
Zwana Luźną Ingą przedstawicielka najstarszej profesji świata uśmiechnęła się zalotnie, puszczając oczko zwalistemu karczmarzowi – jaka praca, taka płaca Herman – odpowiedziała.
- To twoje zarobki muszą być Kurewsko dobre – dorzucił swoje pięć pensów stary Ivan, za co został nagrodzony posłanym przez Ingę buziakiem i gromkim śmiechem pijących z nim tego wieczora kompanów. Ożywił się nawet na moment goszczący na swoich kolanach dziwkę, zdrowo już podchmielony zbrojny racząc rozmówców swojej damskiej towarzyszki głupawym pijackim uśmiechem.
- Wam zarobić dają, a ja bym wolał, żeby te opoje porządek w końcu na traktach zrobiły – powiedział brodaty, wycierając z kaftana piwo, którym przed momentem się zapluł, śmiejąc z dochodowości zawodu dobrze sobie znanej bywalczyni tawerny.
- By cię Jurgen szlag trafił – oburzył się kopidół – komu dają, temu dają. Tydzień już tu chyba ze dwa tuziny zbrojnych siedzi na dupach a nam ani jednego trupa chować nie przyszło.
- Żebyś ty zara nadmiaru roboty nie miał stary lebrze – kontynuował Jurgen – wisi coś w powietrzu, gadam ci. Tego zielonego draństwa po lasach coraz to więcej a miastowe żołdaki na zadkach w forcie zamknięte siedzą. Żeby tego mało było to zaś myśliwi, onych, rewelacji narobili, jak dwa dni temu z lasa wrócili.
- Ta, słyszał żem – odezwał się karczmarz – ścierwa zielonoskórych znaleźli w lesie poszarpane okrutnie.
- Ta. Znaleźli, ale się ani żaden nasz, ani żaden przyjezdny nie chwali obiciem tych goblińskich ryjów. – kontynuował posiadacz chamskiego fizysu, z wolna sącząc przy tym piwo - Ja wam mówię, że tam jeszcze chadziajstwo jakieś nalazło do lasu. A muszą być sucze syny wprawne w bitce, bo zielonych to ponoć łowcy na plasterki prawie posieczonych znaleźli.
- Póki mi to draństwo do gospody nie nalezie, to w rzyci ich mam serdecznie – stwierdził stanowczo Herman – ale ty to dupę nadstawiasz na dziennym, tak zwanym, porządku. Kopalnia dwa razy za dzień, co Jurgen?
- Nieraz i więcej, jak się nadarzy.
- Właśnie – wyrwał się nagle z pijackiego zamyślenia Kislevita – co tam u krasnali słychać? Dawno żem u nich z wizytą nie był – uśmiechając się na myśl o spożywanym podczas towarzyskich wizyt bimbrze krasnoludzkich górników, którego amatorów poza nim i krasnoludami próżno było w mieście szukać.
- Ano jeżdżę tam a nazot i wożę na zmianę skrzynie, inżyniera, skrzynie, górników, skrzynie, rzemieślnika jakiego. I tak w koło. Budują się tam krasnoludy i wydobycie rozkręcają, ale im też coś musi śmierdzieć, bo ostatnio zbrojną straż na kopalnię ściągli. A, no i tego braciszka od Morra żem tam kiedyś wiózł, że niby coś im tam nawiedza w chodnikach. A tak się mądre głowy starały poświęcić te tunele, zanim zima przyszła.
- Mają oni pecha na tę dziurę, zawsze coś, ale siedzą tam osły uparte...
Drzwi karczmy otwarły się nagle pod energicznym pchnięciem dobrze odzianego krasnoluda ze schludnie przystrzyżoną siwą brodą. Za pasem zatknięty miał rzucający się w oczy solidny egzemplarz pięciolufowej kaczej stopy.
- Jest tu woźnica? – zawołał gromko, bez trudu przebijając się przez gwar karczmy.
- Zachciało się mu psia mać wycieczek po nocach... - Jurgen wykrzywił twarz w grymasie wielkiego niezadowolenia i jednym szybkim haustem dopił sączone od kilku chwil piwo. Odstawił kufel, wstał od stołu i odwracając się w stronę wejścia otrzepał kaftan.
- Idę, idę, herr inżynier. Nie ma potrzeby porządnym ludziom krzykami wieczora zakłócać. - po czym skierował się do wyjścia i czekającego nań niespodziewanego o tak późnej porze klienta.====================„Herold Reinsfeldzki Ekstraordynaryjny.
Dzieje wszystkiego Reiklandu w sobie obejmujący dla informacji pospolitej.

Dnia pierwszego, miesiąca Ertezeit, roku 2522 Kalendarza Imperialnego, ku powszechnej uciesze gminu z siedziby maiestatem miejskiego, to jest Rady Miasta Reinsfeld, wyprowadzon był został furgon, zaprzężony w dwa osły, a z zatkniętym pręgierzem na nim samym. Do pręgierza owego, jak każden obecny mógł się dziwować, przyprawiony był iudex – to jest sędzia – Jaques La Traverser. Ów głupiec, z Bretoni wywodzący swój rodowód, sprzeniewierzył swój urząd, który ku większemu bonum miasta i jego obywatelów przyobiecał wykonywać. Ponadto był paticipates w nieprawości, morderstwach i spiskach rozlicznych.
Zaś dnia poprzedniego, pod osłoną nocnych ciemności, był zawitał do miasta mąż extraordinaria, przyodzian w płaszcz ciemny a szczelny, oraz zbroję o błysku niczym blask jutrzni...”

Ojciec Schlette odstawił pióro do kałamarza i znużonym wzrokiem omiótł pomieszczenie drukarni. Młodzi adepci na terminie rzemieślniczym pracowicie czyścili i reperowali czcionki, przygotowywali kartusze do druku i konserwowali maszyny. Uwijali się jak w ukropie, zaraz miało świtać, a oni musieli odbić jeszcze blisko trzysta egzemplarzy. Przyglądając się im, w zadumie zaczął masować nadgarstek prawej dłoni, który karał go za przepracowanie, rwąc okropnym bólem. Mimo to nie żałował decyzji o przyjeździe tutaj, było warto chociażby dla samych wydarzeń, a i sam interes nie szedł wcale źle. Gazeta rozchodziła się po dziesięć srebrnych szylingów od sztuki, po opłaceniu materiału i robocizny dało się odprowadzić niemal dwieście szylingów do kasy klasztornej!
Sędzia otrząsnął się z zamyślenia i znowu skupił na pisanym tekście. W zasadzie, to gdy się zastanowić, to ten sędzia był jednak – i nawet śluby zakonne nie powstrzymywały Ojca Friedricha Schlette przed tą konkluzją – przygłupim skurwysynem. Do niedawna trząsł Wolnym – a przynajmniej usilnie starającym się takim pozostać – Miastem Reinsfeld na granicy imperialno-bretońskiej, a tutaj nagle dał się zwieść i wdał się w spiski z jakąś uczennicą z kolegium magicznego, a nawet posunął się do morderstwa. Osobliwe, zwłaszcza że był uczonym w prawie.
No ale cóż, każdego czeka należny los.
Zdecydowanie Ciekawszą sprawą jest w tej chwili ów rycerz, którego przysłano tutaj z Bretonii, aby osądził Le Traversera. Nota, którą Ojciec Schlette otrzymał na jego temat była nadzwyczaj rozwlekła, a jej zawartość mogłaby posłużyć niemalże za podstawę dla kanonizacji. Szarmancki dla kobiet, nieznający litości dla zielonoskórych i sług Chaosu, weteran licznych bitew i przyjaciel prostego ludu: banneret Gilbert Barthelemy Cyprien de Lacroix-Ornano-Guise. Kiedy tylko jeden z chłopców na posyłki podsłuchał, że rzeczywiście rycerz z Bretonii skazał swojego krajanina na ścięcie, Ojciec Friedrich z miejsca pogonił ekipę do składu nowego wydania Herolda. A teraz wydarzenia toczyły się jeszcze dalej i nabierały rozpędu! Nagle okazywało się, że rycerz i bezczelnie długim nazwisku ma objąć po straconym sędzim głos w Radzie Miejskiej, aby dawać światły przykład bretońskiej praworządności – jeśli takowa rzecz w ogóle istnieje. Ciekawe jak to się rozwinie, zwłaszcza w obliczu ostatnich napięć w stosunkach pomiędzy Imperium a Bretonią.
Zakonnik sięgnął po kufel z wodą i gniecionymi malinami, aby przepłukać gardło i orzeźwić myśli. Tyle do zrobienia i napisania, a tak niewiele czasu.
– Ojcze Schlette – zwrócił się do niego jeden z pomocników – ojciec raczy wybaczyć najście, ale poszperałem, tak jak ojciec nakazał.
Chłopak trzymał w dłoni jakieś papiery. Sądząc z wyrazu twarzy, nie niósł dobrych wieści.
Schlette dał mu znak, aby kontynuował.
– Potwierdziły się informacje z bretońskiej noty dotyczącej bannereta. Trudno znaleźć na niego cokolwiek. Kontaktowałem się z heraldykiem, znawcą bretońskich możnych rodzin i potwierdził wszystko. Mamy tutaj prawdziwego rycerza bez skazy. Nie będzie z niego sensacji.
Zakonnik skinął powoli głową, przyjmując sprawozdanie do wiadomości i gestem przepędził chłopaka.
Pan Baron z Bretonii musi być wcale zdesperowany, skoro wyciąga tutaj swojego ostatniego asa z rękawa. Rycerz pokroju de Lacroix wysłany do Reinsfeld oznacza, że biorą sprawę na poważnie. Dosyć już kompromitacji i nieudolności w doborze swoich przedstawicieli dla miasta. Tak też będzie to przedstawione w gazecie: Zdesperowani Bretończycy rzucają swe perły do zagrody kłótliwych wieprzy, którą dla Imperium i Bretonii jest Wolne Miasto Reinsfeld.
Trzeba szybko kończyć i złapać nieco snu. W najbliższych dniach z pewnością wiele będzie się działo, a Ojciec Schlette musi mieć siły, aby nadążać za wydarzeniami, a potem oddać im sprawiedliwość na łamach swojego pisma.
Dodany 18 marzec 2013 przez Sanath
No to startujemy!

Lista postaci premiowanych na IX edycję Fotru ujawniona! Więcej informacji na naszym forum i Facebook'u.

Dodany 28 luty 2013 przez Sanath
Nie masz przebrania na Fort? To już nie wymówka!
Szafa-wypożyczalnia. Więcej informacji pod numerem telefonu 790699600
Dodany 15 czerwiec 2012 przez Sanath
Na stronie fortu udostępniono nowy Podręcznik Alchemii,Zielarstwai Piekielnych Specyfików! Zapraszamy do lektury.
Dodany 11 czerwiec 2012 przez Sanath
Na konwentowym forum pojawił się spis przewidywanych frakcji i postaci. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Dodany 7 czerwiec 2012 przez Sanath
Objawienia kapłańskie dodane do podręcznika magii. Wszystkich fortowych kapłanów zapraszamy do zapoznania się z nowymi zasadami. Podręcznik dostępny w dziale Mechanika.
Dodany 1 czerwiec 2012 przez Sanath
Uruchamiamy system przedpłat akredytacyjnych na konwent Fort 2012. Uiszczając przedpłatę oszczędzacie oraz omijacie akredytacyjne kolejki w dniu przyjazdu! Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Dodany 1 czerwiec 2012 przez Sanath

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym planem konwentu FORT 2012!

Dodany 27 maj 2012 przez Sanath
W dziale mechaniki udostępniono nowy podręcznik dla magów!
Dodany 23 maj 2012 przez Sanath

Zmierzłego Jurgena komentarz do mechany,
czyli
dlaczego Maska znowu będzie zabierał wam paski za karę.Witam na końcu nowego poda podstawowego do mechany. Aby oszczędzić wam pytań, oraz nam (leniwym Orgom) odpowiadania na nie pokusiliśmy się o krótki komentarz dotyczący pewnych opisanych w tym podręczniku zasad. Nie ma to nic wspólnego z pogłoskami jakoby niektórzy Mistrzowie Gry uważali, że gracze mają problemy w dziedzinie czytania ze zrozumieniem.
Najpierw może o ważniejszych zmianach. Jak widzicie nowy podek jest mniej obszerny od starego co jest skutkiem usunięcia z niego magii. Doszliśmy do wniosku, że nie każdy ma zapędy do zostania lvl 80 goblin szamanem, więc po co ma sobie zaprzątać głowę zabobonami i kuglarstwem. Magia jak sami zobaczycie przeszła ciężką pierestrojkę i tak jak rozpiska dla kowali run, inżynierów i zielarzy będzie stanowiła osobny dokument.
Co dalej? Ano żeby być poprawnymi politycznie zlikwidowaliśmy podział ludzi na narody w dziale Rasy. Od tego roku każdemu przedstawicielowi jednej - ludzkiej rasy przysługuje zaleta Pojętność. Za to niziołki dorobiły się Sprytu. W klasach postaci zmieniliśmy jedynie zasady dla Kapłanów. Kapłan dwu lub więcej-klasowy będzie mógł używać jedynie prostych zaklęć kapłańskich. Ma to na celu zlikwidowanie pewnego zjawiska wśród fortowych duchownych. Nie chcemy żeby nam taki przykładowy (zupełnie randomowe imię:P) Aleksander Sigmarejczyk w pełnej płycie z dwuręcznym młotkiem po bitwie w której rzucał srogie zaklęcia i tłukł młotkiem przyjął rolę służby zdrowia i masowo 'healował' krewnych i znajomych. Bijesz albo czarujesz, zrozumieli? Świetnie.
Przy temacie tworzenia postaci jeszcze dwa słowa o Wadach. Miejcie na uwadze co następuje: można wziąć maksymalnie 3, słownie TRZY Wady a tak bardzo kochane przez Was kochani gracze Znamiona Chaosu (marne +1PD) często skutkują mutacjami.
Idąc dalej, usunęliśmy Opatrzność Pani jeziora, Natchnioną Moc i Szarżę. Każdą z nich, z innych fabularno-mechanicznych powodów. I teraz Uwaga moi kochani „robię co roku taką samą postać najemnika/łotra” gracze: dużo zalet zmieniło koszt, sporo kolejnych doznało zmian w działaniu, z czego niektóre dość znacznie, więc polecam przeczytać dokładnie wasze ulubione Umki żeby nie było tragedii o podłożu mechanicznym w trakcie gry.
Nie spalibyśmy po nocach gdybyśmy poprzestali tylko na odchudzaniu i zmianach kosmetycznych. Wynikiem tego jest jak już wspomniałem nowy kształt magii, ale oprócz tego wprowadziliśmy jedną nową umiejętność: Medyk. „Jedna umka? To się macie czym chwalić” powiada sceptyczny Tomasz. No jedna, prawda, ale za to jaka. Medyk sam w sobie jest lepszym wydaniem Cyrulika, ale... jako że w mechanice pojawił się system Ciężkich Ran bojowych opartych na KO (kartach obrażeń) dobry medyk będzie właśnie tą osobą której warto będzie – jak to się mawia – dobrze w zad się cisnąć. KO są odzwierciedleniem urazów doznanych w boju. Z ciężkiej walki rzadko kiedy wychodzi się bez szwanku, a to mamy nadzieję powstrzyma was od sięgania po miecz przy każdej możliwej okazji.
Tamten koleś podsiadł cię w karczmie? „Go ahead, make my day” zanim odłożycie siekierki ja już będę miał dla was po losowej KO ]:>...
Z rzeczy ogólnych najważniejszy dla was będzie jak mniemam temat Punktów Mocy. Tak jak napisaliśmy w mechanie - PM będziemy zbierać po walce, aby trochę zwiększyć dynamikę naszej turówki, co jest całkiem niezłym pomysłem jak dobrze wiemy z osobistego doświadczenia. Jako, że punkty będą zapisywane na bieżąco przez MG i zbierane po walce musimy zapewnić wam umiejętność szybkiego i dokładnego liczenia w głowie. Idealnym wręcz do tego środkiem jest zasada zamieniająca „przelicytowane” PM na obrażenia jako odzwierciedlenie nadludzkiego wysiłku. Mając na uwadze zdrowie postaci liczy się lepiej.
Na koniec o śmierci. Zasady opisane na końcu podręcznika dotyczące zachowania postaci zabitych mogą ulec lekkiej zmianie w zależności od sytuacji, np.: jeżeli padłeś w bitwie lub jest wokół ciebie kilka postaci zaczekaj, może ktoś będzie miał jakieś plany względem Twojej osoby/ciała. Jak nie ma nikogo to zmykaj na cmentarz, kwestia zdrowego rozsądku. Unikniemy dzięki temu całego stada trollujących w mieście i okolicach bezpańskich duchów.

Do zobaczenia w Reinsfeld
Maska
Dodany 10 maj 2012 przez Sanath
Jest już dostępna FORT'owa mechanika na bieżący rok!
Pliki ODT i PDF dostępne w dziale MECHANIKA.
Dodany 9 maj 2012 przez Sanath

http://larpfort.pl/galeria/2011/WSZYSTKIE/_MG_3826.jpg

Zapraszamy do przeglądania zdjęć konwentowych z roku ubiegłego!
Wszystkie zdjęcia dostępne w dziale MEDIA.
Dodany 9 maj 2012 przez Sanath

http://larpfort.pl/upload/plakaty/plakats.50.png

Dodany 9 maj 2012 przez Sanath
Zapraszamy do OGLĄDANIA na strone Facebook'a.
Dodany 7 maj 2012 przez Sanath

https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-snc4/174669_390018981037090_655821191_n.jpg
Gorąco zapraszamy na przed-fortową rozgrzewkę larpowicza. Schwarzwald 19-20 maj!
Więcej informacji na stronie organizacyjnej www.schwarzwald.pun.pl oraz Facebook'u
Dodany 5 maj 2012 przez Sanath
Zapraszamy wszystkich na tegoroczny konwent, który odbędzie się 5 lipca i będzie trwał aż do 8 lipca. Jak co roku gwarantujemy dobrą zabawę w klimatach Warhammera!
Dodany 28 kwiecień 2012 przez Sanath
Zainteresowanych grą i turniejem "Warhammer: Inwazja" zapraszamy do przeczytania recenzji gry, którą przygotował dla was Sanath.
Dodany 30 maj 2011 przez badenov

http://www.larpfort.pl/galeria/f2010sg.jpg

W dziale Media dostępne są już zdjęcia z tegorocznej edycji Konwentu!
Dodany 31 sierpień 2010 przez badenov
Dostępna jest już nowa edycja Podręcznika Alchemii, zielarstwa i piekielnych specyfików. Do pobrania w dziale Mechanika.

http://www.larpfort.pl/upload/alchemia.jpg

Dodany 2 lipiec 2010 przez badenov
Pokaż wszystkie wiadomości

Opublikowane/zmienione 27 maja 2018 przez Ryan | Odsłon: 320178
Sklep 5 Żywiołów to miejsce w którym zaopatrzysz się w stroje, pancerze, broń larpową czy bilety na nasze imprezy
Główny organizator
GIT logo
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited or EA Mythic. Warhammer Online: Age of Reckoning content and materials, the Games Workshop, Warhammer, Warhammer Online: Age of Reckoning names and logos and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Warhammer world are either ®, ™ and/or © Games Workshop Ltd 2000-2013. Used under license by EA Mythic, EA Mythic logo are the registered trademarks of EA Mythic. All Rights Reserved. You may not copy any images, videos or sound clips found on this site or 'deep link' to any image, video or sound clip directly.

©FORT 2008-2018     Design: VERT.pl      Code: badenov     strona zgodna z XHTML | CSS | ATOM